Doradztwo zawodowe

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które mogą być pomocne w wyborze zawodu i kierunku kształcenia oraz zaplanowaniu Twojej kariery.

Ścieżki kształcenia

Poznaj możliwe ścieżki kształcenia. Wybierz najlepszą dla siebie. 

Gdzie znajdę pomoc?

Zastanawiasz się gdzie znaleźć pomoc w zakresie doradztwa zawodowego. Rozważ spotkanie z doradcą zawodowym, pedagogiem, psychologiem szkolnym, specjalistą poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Poznaj wybrany zawód

Chcesz poznać wybrany zawód? Dowiedzieć się jakie umiejętności i kompetencje wymagane są do jego wykonywania? Sprawdzić czym się zajmuje i gdzie może  pracować przedstawiciel danego zawodu?
Skorzystaj z:
 

Filmy o wyborze zawodu i szkoły

Zapraszamy do obejrzenia filmów animowanych o wyborze zawodu i szkoły oraz cyklu filmowego „Drogi zawodowe”.

Praca w rzemiośle - gra

Myślisz o pracy w rzemiośle, chcesz pracować jako fryzjer, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie poznaj Twój przyszły zawód uczestnicząc w grze „Praca czeka w rzemiośle
 

Portal "do kariery.pl"

Chcesz uzyskać dodatkowe informacje na temat nauki zawodów i pierwszych kroków w pracy skorzystaj z portalu dokariery.pl .

Zawód miesiąca - fryzjer

Nasza uczennica Natalia Skórniewska kształci się w zawodzie fryzjer. Zajęcia praktyczne odbywa u swojego mistrza – Pani Kornelii Michalskiej w salonie fryzjerskim “Hair & Beauty” w Chorzowie przy ul. Powstańców 22.

Źródło opisu zawodu: Magnowski Tomasz, Informator o zawodach szkodnictwa branżowego. Warszawa 2020. https://www.ore.edu.pl/2020/12/informator-o-zawodach-szkolnictwa-branzowego/

Skip to content